Eğitim

Devlet Destekli Endüstriyel Tasarım Lisesi


ENDÜSTRİYEL TASARIM LİSESİ

• Gaziosmanpaşa Çukurçeşme Kampüsü
Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No: 48-A Gaziosmanpaşa/İstanbul
Tel:0(212) 417 64 71

BÖLÜMLERİMİZ
*Tasarım Teknolojileri Alanı

Herşey tasarımla başlar.

%100 DEVLET DESTEĞİ
Öğrencilerimizin eğitim öğretim ücretinin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla devlet tarafından mezun oluncaya kadar karşılıksız olarak karşılanır.


Endüstriyel tasarım, hayatı kolaylaştıran estetik ve fonksiyonel ürün geliştirmenin yanı sıra bir yandan da geleceği şekillendirmek adına farklı sektörleri yepyeni fikirler ile beslemek için uğraşır.
Endüstriyel tasarımcı; endüstride üretilecek bir eşyanın, bir nesnenin şeklini, işlevsel özelliklerini, yapılacağı malzemeyi, renk, doku ve grafik düzenlemelerini görsel bir şekilde tasarlayan kişidir. Endüstriyel kullanımı olan yeni bir nesnenin (eşyanın) tasarımı için proje hazırlar ve 3D Programlarla tasarımlarını gerçekleştirir. Tasarlayacağı nesneye yönelik bir akış şeması oluşturur ve akış şemasından sonra şekillendirmeye başlar. Nesnenin teknik olarak çizimlerini ve maketini yapar ve maketten yola çıkılarak gerçek ölçülerin verildiği, kullanılacak malzemenin belirlendiği bir örnek yapar.

BÖLÜMLERİMİZ
* ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER TASARIMI DALI

 Tanımı: Endüstriyel ürün tasarımcısının (4. Seviye) sahip olduğu teknik resim çizme, maket ve prototip yapma, endüstriyel ürün geliştirme sürecine destek verme yeterlikleri ve temel tasarım, imalat ve ergonomi bilgi ve becerilerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.


Amacı: Tasarım teknolojileri alanında, endüstriyel ürünler tasarımı dalında, endüstriyel ürün geliştirme yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

İstihdam Alanları: Tasarım teknolojileri alanından mezun olan öğrenciler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;
1. Endüstriyel tasarım danışmanlık firmalarında,
2. Firmaların ürün tasarımı ve geliştirme birimlerinde,
3. İmalat sanayine modelleme, prototip yapımı ve bilgisayar destekli çizim hizmeti veren firmalarda çalışabilirler.